Premiera serialu „Zbrodnia” – pierwszej polskiej produkcji od AXN

Kilka słów o realizacji

Trzyodcinkowa produkcja AXN została zrealizowana na podstawie serialu Morden i Sandhamn, będącego adaptacją bestsellerowej szwedzkiej powieści Still Waters autorstwa Viveci Sten – kryminału łączącego zbrodnię, pożądanie i tajemnicę.

Produkcja AXN w reżyserii Grega Zglińskiego („Pitbull”, „Paradoks”, „Londyńczycy”) zrealizowana jest według scenariusza Igora Brejdyganta („Paradoks”, „Palimpsest”). W obsadzie serialu zobaczyliśmy między innymi Magdalenę Boczarską, Radosława Pazurę, Wojciecha Zielińskiego i Joannę Kulig. Zdjęcia do „Zbrodni” kręcone były na Półwyspie Helskim, w kilku nadbałtyckich miejscowościach.

Gwiazdy i goście, którzy pojawili się na premierze w Forcie sokolnickiego w Warszawie mogli zapoznać się z projekcją na ekranie rozpinanym na kratownicy o wielkości 6,5 m x 3,5m. Do wyświetlenia projekcji wykorzystaliśmy powierzchnię z projekcją tylną oraz projektor o mocy 20 000 ansilumenów ukryty w jednym z pomieszczeń Fortu.

Wydarzenie wyposażyliśmy również w nagłośnienie oraz oświetlenie składające się z listw LED podświetlających ściany i korytarze fortu oraz głowy Martin Wash tworząc nastrój od wejścia na event, przez szatnię i sale cateringowe po główną salę projekcyjną.

Zobacz zdjęcia z tej realizacji