Aplikacje interaktywne

Tworzenie aplikacji interaktywnych

Alpha Vision Sp. z o. o. jako lider w dziedzinie nowości technologicznych posiada w swojej ofercie szeroką bazę tzw. aplikacji interaktywnych tworzonych zarówno na nośniki stacjonarne jak i mobilne. Dajemy naszym klientom możliwość korzystania z gotowych systemów, jak i zamówienia dedykowanego oprogramowania, zgodnie ich potrzebami. Tworzenie aplikacji interaktywnych (dotykowych) to jeden z głównych nurtów naszej działalności.

Aplikacje dotykowe (na monitory OneTouch / MultiTouch)

Aplikacjami dotykowymi nazywamy programy, dzięki którym użytkownik uzyskuje możliwość sterowania (zarządzania) kontentem wyświetlanym na nośnikach z tzw. nakładkami dotykowymi, popularnie nazywanymi monitorami lub ekranami dotykowymi. Mogą to być zarówno pojedyncze monitory plazmowe / lcd jak również wielkoformatowe ściany z monitorów bezszwowych.

Ekrany lub stoły dotykowe – instalowane na statywach, wieszane na ścianach w nowoczesnych budynkach lub wmontowywane w scenografię na eventach, stają się elementem naszego otoczenia. Są one jednak niczym bez aplikacji, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości jakie daje nam połączenie tych dwóch elementów.

Specjalizujemy się w tworzeniu aplikacji interaktywnych, dających użytkownikom swobodę działania. Nasze produkty są zawsze przemyślane, a skuteczny design i efektywnie zaprojektowane menu jest naszym priorytetem.

Jednym z naszych produktów jest nieliniowa prezentacja, zawierająca w sobie to, co posiada typowa prezentacja przygotowana w Power point. Jednak dzięki swojej budowie pozwala na wybranie tematu wypowiedzi nie w formie następujących po sobie slajdów, lecz za pomocą technologii dotykowej. Prowadzący sam wybiera temat o którym chce mówić w danym momencie prezentacji.

Na ekrany dotykowe tworzymy również tzw. konfiguratory – pozwalające na prezentację oferty w różnych opcjach, wykonujemy prezentacje produktowe, quizy, konkursy i badania rynku.

Wygląd aplikacji interaktywnych, stopień jej rozbudowania oraz funkcjonalność są w pełni modyfikowalne i zależą wyłącznie od wyobraźni i potrzeby klienta. Podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć.

Nasze aplikacje dotykowe w akcji:

Systemy sterowane ruchem

Systemy sterowane ruchem (gestem) to medium komunikacyjne nowej generacji. Do takich systemów zaliczamy zarówno te działające w mniej precyzyjnej skali jak na przykład system interaktywnych powierzchni iFloor / iWall / iBar, jak i systemy sterowane za pomocą sensorów typu kinect (systemy kinetyczne) – pozwalające na precyzyjne sterowanie aplikacjami poprzez gesty i ruchy ciała.

Zajmujemy się kreowaniem i wykonywaniem takich systemów od fazy projektowej, przez ubranie pomysłu w oprogramowanie i grafikę, aż do dobrania sprzętu (nośnika) na którym aplikacja będzie prezentowana. Nasi klienci mogą polegać na naszym doświadczeniu tak w przypadku systemów eventowych jak i przy stałych instalacjach. Dzięki temu, że każdy system jest stworzony i konfigurowany precyzyjnie pod zamówienie klienta staje się doskonałym narzędziem reklamowym, pozwalającym na skuteczne dotarcie do wyznaczonej grupy docelowej.

Systemy oparte na sensorach kinect pozwalają na działanie z większa precyzją – pomysłem jest np. interaktywna biblioteka audiobooków lub szafa grająca, z której możemy za pomocą gestu wybrać interesującą nas książkę. Daje nam to bardzo dużą swobodę w projektowaniu aplikacji niewymagających wykorzystywania myszki, klawiatury lub nawet ekranów dotykowych. Dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystania ekranów o dużej powierzchni i instalowanych w miejscach oddalonych od użytkownika.

Nasze systemy sterowania ruchem w akcji:

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne to programy pisane głównie na platformy takie jak Android, iOS czy Windows, pozwalające na pracę lub rozrywkę przy użyciu coraz bardziej powszechnych nośników jakimi są tablety lub smartfony. Każdy posiadacz smartfona lub tabletu jest użytkownikiem aplikacji mobilnych. Aplikacje jakie tworzymy możemy podzielić na następujące typy:

Aplikacje Offline

Aplikacje funkcjonujące bez konieczności dostępu do internetu. Może być to na przykład aplikacja zawierająca w sobie agendę eventu lub mapę terenu na którym się odbywa.

Aplikacje Online

Wymagające do działania dostępu do internetu – mogą być to strony www które tworzymy tak aby adaptowały się do platformy z której są przeglądane, z pełną lub ograniczoną w stosunku do strony bazowej funkcjonalnością.

Aplikacje eventowe

Aplikacje które pozwalają na wejście w interakcję z nowoczesnymi typami komunikacji marketingowej. Przykładem może być platforma która pozwala na sterowanie grami, toczącymi się w przestrzeni miejskiej na telebimach przy pomocy tabletu lub telefonu.

Nasze aplikacje mobilne w akcji:

Aplikacje interaktywne na zdjęciach: