Główna Biblioteka Lekarska – Innowacyjne podejście do wystawy

Kilka słów o realizacji

W dniu 27 marca 2014 roku w Galerii Resursa w Żyrardowie miało miejsce otwarcie wystawy pt. „Henryk Sienkiewicz i wpływ Jego twórczości na postawy patriotyczne młodzieży w czasie II wojny światowej”. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Kardynał Kazimierz Nycz oraz Biskup Łowicki Andrzej Dziuba, którzy zostali uhonorowani przez dyrektora Wojciecha Giermaziaka medalem „Za zasługi dla Głównej Biblioteki Lekarskiej”.

Czynnie uczestniczyliśmy w opracowaniu koncepcji wystawy i w doborze multimediów, które w założeniu miały spełniać nie tylko funkcję informacyjną, ale także prezentować treści w ciekawy i przyciągający uwagę sposób.

Główna Biblioteka Lekarska z naszej szerokiej oferty nowych technologii multimedialnych zdecydowała się na zastosowanie na swoich wystawach piramidy holograficznej oraz ekranu dotykowego w rozmiarze 55″, wbudowanego w specjalnie zaprojektowany stand.

Stół dotykowy w kształcie ogromnych, ułożonych jeden na drugim tomów książek (z ekranem dotykowym w blacie) idealnie wkomponował się w charakter imprezy. Książki pokryte zostały sztuczną skórą dodając autentyczności całej instalacji. Ponieważ każda z książek jest oddzielnym modułem, można swobodnie zmieniać kolejność ich ułożenia, a także kąty pomiędzy nimi. Ekran dotykowy może zostać zainstalowany pod kątem 45 stopni (tak jak na zdjęciach poniżej) lub w płaszczyźnie poziomej jak w przypadku typowych stołów interaktywnych.

Alpha Vision odpowiedzialna była także za przygotowanie aplikacji interaktywnej, która w przystępnej formie graficznej i intuicyjnej funkcjonalności miała prezentować duży zbiór treści dostarczony w blokach tematycznych przez naszego Klienta.

Zobacz zdjęcia z tej realizacji